16. prosinca 2022.

Terenska nastava: Brodogradilište 3. MAJ d.d.

Studenti sveučilišnog prijediplomskog studija brodogradnje u okviru terenske nastave posjetili su brodogradilište 3. MAJ d.d.

Nastavljamo kontinuitet terenske nastave u "Brodogradilištu 3. MAJ"! U prosincu ove godine, u  okviru V. semestra i kolegija "Tehnologija brodogradnje“, opet smo posjetili naše brodogradilište.

Uz stručno vodstvo predmetnog nastavnika prof. Marka Hadjine i dipl. ing. Željka Vučkovića („Brodogradilište 3.MAJ“)  te asistenta Davora Bolfa, studenti su prisustvovali transportu, okretanju i montaži sekcije dvoboka broda za prijevoz rasutog tereta. Posebna pažnja posvećena je tehnologiji transporta sekcije dvoboka te detaljima vezano uz njezinu montažu na samom brodu te detalje tehnologije montaže drugih sekcija koje su već bile montirane na navozu.  Također, s obzirom da se radi o brodu sa specifičnim sustavom za samoiskrcavanje tereta, iskoristili smo priliku i obišli cijeli brod, a posebno područje strojarnice i  prostora ispod samoiskrcavajućeg „conveyera“.

Zahvaljujemo "Brodogradilištu 3. MAJ", kolegi Željku Vučkoviću, dipl. ing., na susretljivosti i gostoprimstvu te prenesenim znanjima studentima koji doprinosi vrijednom povezivanju znanja stečenih na studiju brodogradnje s praksom projektiranja i gradnje broda.

Vidimo se uskoro opet!