12. travnja 2019.

Terenska nastava na sajmu Forma Tool 2019

Studenti polaznici kolegija CNC/NC obradni strojevi posjetili su Međunarodni industrijski sajam u Celju.

Dana 10.04.2019. studenti Tehničkog fakulteta u Rijeci, diplomskog studija strojarstva iz kolegija: CNC/NC obradni strojevi posjetili su Međunarodni industrijski sajam – Forma Tool 2019 u sklopu kojeg izlagači predstavljaju najnovija rješenja iz područja alatnih strojeva i sustava (za obradu odvajanjem čestica i deformaciju), prateće opreme (reznih i steznih alata, mjerne opreme, robotike, automatizacije, CAD/CAE/CAM/PDM sustavi, sustava reverznog inženjerstva, aditivne tehnologije, itd.), te opreme iz područja zavarivanja i antikorozivne zaštite.

Put Celja se krenulo u 7:30 sati, a povratak u Rijeku je bio u 17:00 sati. Ovo je bila dobra prilika studentima završnih godina da na jednom mjestu steknu pregled trenutnog stanja u strojarskim tehnologijama i pratećoj opremi, te stečena znanja dodatno prodube.

Također, ovo je bila prilika i prikupiti dodatne materijale (CD, prospekte) koji će studentima biti od pomoći u nastavku studija.