22. siječnja 2020.

Terenska nastava: Posjet tvrtki M.G.S. grupa/Kraljevica

Terenska nastava održana je u sklopu kolegija „Konstruiranje i oblikovanje“ koji se održava na trećoj godini (V semestar) preddiplomskog sveučilišnog studija strojarstva u okviru izborne skupine „Konstruiranje“. Voditelji terenske nastave bili su prof. dr. sc. Robert Basan i doc. dr. sc. Tea Marohnić.

U okviru posjete tvrtki M.G.S. grupa (https://mgs-grupa.com) u Kraljevici, direktor i zaposlenici među kojima je tehnički direktor bivši student Tehničkog fakulteta, prezentirali su našim studentima djelatnost te proizvodni proces i program tvrtke koji se primarno sastoji od posebnih vatrogasnih vozila i vozila specijalne namjene.

Razvojni/proizvodni program uključuje i posebna inovativna konstrukcijska rješenja namijenjena ugradnji na plovila za gašenje požara. Studenti su imali prilike posjetiti proizvodni pogon i razvojni/konstrukcijski odjel te pogledati vozila i nadogradnje u različitim fazama dovršenosti. Svima u M.G.S. grupi zahvaljujemo na gostoprimstvu i mogućnosti da ih posjetimo.