1. prosinca 2023.

Terenska nastava u tvrtki PK - Palfinger Kran d.o.o.

Studenti Sveučilišnog diplomskog studija strojarstva, modula Konstruiranje i mehatronika bili su na terenskoj nastavi u tvrtki PK - Palfinger Kran d.o.o. 29.11.2023.g. u okviru predmeta Mehaničke konstrukcije.

Tvrtka se bavi proizvodnjom kamionskih nadogradnji i u tom smislu uspješno posluje na hrvatskom i svjetskom tržištu već više od 30 godina.

Direktor razvoja, g. Željko Gortan, dipl. ing. strojarstva proveo je studente kroz sve faze razvoja proizvoda, od zahtjeva naručitelja, kroz konstrukciju do gotovog proizvoda i upoznao ih s izazovima s kojima se susreću sudionici u tome procesu, kao i s mogućim rješenjima konkretnih problema.

Njegovi suradnici Sanjin Harapin, dipl. oec. i Aneta Kuzmanovski, mag. psych. upoznali su studente sa samom tvrtkom i mogućnostima uključivanja u njen rad kroz stručnu praksu.