8. prosinca 2023.

Terenska nastava u tvrtki CAREL Adriatic

Dana 6. prosinca 2023. u sklopu kolegija Mehatronički sustavi, studenti druge godine sveučilišnog diplomskog studija elektrotehnike posjetili su tvrtku CAREL Adriatic u okolici Labina.

Tvrtka se bavi proizvodnjom elektroničkih sklopova, mehaničkih komponenata i sastavljanjem elektrotehničkih uređaja (više na poveznici). CAREL Adriatic konstantno raste, a proizvodni pogoni se šire. Zaposlenih je trenutno više od 200, a proizvodnja nije zaustavljena niti tijekom pandemije.

Studenti su kratkom prezentacijom upoznati s radom tvrtke, objašnjene su im smjernice daljnjeg razvoja tvrtke te su obilaskom pogona upoznati sa svakodnevnim radom CAREL Adriatica. Također im se prezentirala mogućnost uključivanja u daljnji rad tvrtke.

Zahvaljujemo se svima na ljubaznom dočeku i posebnom angažmanu pri održavanju posjeta!