18. listopada 2023.

UNIRI Career Days

Drugi po redu Dani karijera Sveučilišta u Rijeci održat će se od 23. do 26. listopada 2023. godine u organizaciji Sveučilišta u Rijeci, uz podršku Alumni UNIRI mreže, Ureda za karijere Sveučilišnog savjetovališnog centra te Studentskog zbora Sveučilišta u Rijeci.

UNIRI Career Days organiziraju se s ciljem jačanja kompetencija za upravljanje karijerom kod studenata, studentica i alumna svih sastavnica riječkog Sveučilišta, informiranja o potrebama na tržištu rada, povezivanja s poslodavcima te međusobnog umrežavanja.

Tijekom prva tri dana (od 23. do 25. listopada) planirana je provedba različitih informativnih i edukativnih aktivnosti namijenjenih studentima i alumnima koji će imati priliku saznati više o upravljanju karijerom, informirati se o različitim mogućnostima razvoja karijere na Sveučilištu u Rijeci te unaprijediti različite prenosive vještine namijenjene postizanju profesionalnog uspjeha.

Detalji o programu dostupni su i na mrežnim stranicama Sveučilišta u Rijeci  te na društvenim mrežama – Facebooku  i Instagramu.

Unutar bogatog programa, posebnu pažnju valja skrenuti na ponedjeljak 23.10.2023. kada su na rasporedu na Filozofskom fakultetu u Rijeci čak tri predavanja na kojima će se govoriti o mogućnostima mobilnosti:

• Od 14:15 – 15:00 predavanje „ERASMUS MOBILNOST NA SVEUČILIŠTU U RIJECI" Marijana Tomić Marinović, mag. oec, Centar za međunarodnu mobilnost
  • Od 15:15 – 16:00 predavanje „EU MOGUĆNOSTI ZA MLADE: MOBILNOST U SVRHU UČENJA" Hana Galogaža Lanča, mag. cult., CTK Rijeka
  • Od 16:15 – 17:00 predavanje „YUFE PROGRAMI - KOMPETENCIJE ZA POSLOVE BUDUĆNOSTI" Tea Dimnjašević, YUFE MREŽA i Ivana Udovičić, studentica FMTU-a