16. siječnja 2023.

UPISI kolegija ljetnog semestra akad.god. 2022./2023.

Upisi će se obavljati na daljinu u periodu od 08.00 sati 21. veljače 2023. do 15.00 sati 22. veljače 2023.

O UPISU KOLEGIJA U LJETNI SEMESTAR AKADEMSKE GODINE 2022./2023.

Upisi će se obavljati na daljinu („on-line”) ISVU-studomat aplikacijom i web aplikacijom (https://isvuri.riteh.hr/digupisi/) koja će biti dostupna u periodu od

08.00 sati 21. veljače 2023. do 15.00 sati 22. veljače 2023.

• II. godina sveučilišnih prijediplomskih studija i stručnih prijediplomskih studija (uključujući i ponavljače I. godine navedenih studija)
  • III. godina sveučilišnih prijediplomskih studija i stručnih prijediplomskih studija (uključujući i ponavljače II. godine navedenih studija)
  • II. godina sveučilišnih diplomskih studija (uključujući i  ponavljače I. godine navedenih studija)

Popise kolegija po semestrima možete vidjeti na poveznici: http://www.riteh.uniri.hr/nast/program/nasprog.html

Studenti svih studija koji upisuju ljetni semestar II. godine studija ili ponavljaju I. godinu studija upisuju sve kolegije iz ljetnog semestra koje nisu položili u I. godini, te onoliko kolegija iz ljetnog semestra II. godine da ukupan zbroj upisanih ECTS-a bude maksimalno 30.

Studenti svih studija koji upisuju ljetni semestar III. godine studija ili ponavljanje II. godine studija upisuju sve kolegije iz ljetnog semestra koje nisu položili, te onoliko kolegija iz ljetnog semestra III. godine da ukupan zbroj upisanih ECTS-a bude maksimalno 30.

TIJEK UPISA

• Ispuniti studentsku anketu u ISVU aplikaciji – studomat.
  • Izvršiti upis kolegija preko ISVU aplikacije – studomat (www.isvu.hr/studomat) pri čemu je potrebno voditi računa o sljedećem:
    • Projekt se odabire iz popisa ponuđenih kolegija za izbornu skupinu, uz uvjet da je student već imao upisan kolegij iz kojega želi upisati projekt ili kolegij paralelno upisuje. Upis će biti odobren ako ima dovoljno upisnih mjesta za željeni projekt. Projekti koji su prethodno upisani, a nisu položeni, upisuju se ponovno i nije ih moguće zamijeniti,
    • Izborni kolegiji odabiru se iz popisa ponuđenih kolegija za izbornu skupinu ili iz popisa ponuđenih izbornih kolegija. Izborni kolegiji koji su prethodno upisani, a nisu položeni, upisuju se ponovno i nije ih moguće zamijeniti,
    • Slobodni kolegiji odabiru se iz popisa ponuđenih slobodnih kolegija semestra kojeg student upisuje, a čiji se termin održavanja nastave ne preklapa s ostalim izabranim kolegijima. Slobodni kolegiji koji su prethodno upisani, a nisu položeni, upisuju se ponovno i nije ih moguće zamijeniti.
  • Po završetku navedenih radnji, student upisane kolegije evidentira u WEB aplikaciju koja će biti dostupna od 08.00 sati 21. veljače 2023. zaključno do 15.00 sati 22. veljače 2023. Detaljnije upute o daljnjem tijeku upisa bit će dostupne unutar aplikacije.

STUDENTI koji upisuju kolegij „Završni rad“ ili „Diplomski rad“

• Studenti završnih godina koji upisuju završni/diplomski rad, sukladno prethodnom dogovoru s nastavnikom nositeljem predmeta iz kojega će izrađivati rad, putem ISVU aplikacije – studomat u izborniku „Završetak studija“ trebaju odabrati predmet za završni/diplomski rad.

Više na:  https://wiki.srce.hr/display/TUT/Izbor+predmeta+na+Studomatu.

VAŽNO !

• Ako student ima problema s upisom kolegija u ISVU – studomat, obavezno upisuje kolegije koje mu sustav dozvoljava te upisane kolegije i one koje ne može upisati u Studomat evidentira u WEB aplikaciju.
  • Ako student ne može upisati niti jedan kolegij u ISVU – studomat, iste evidentira u  WEB aplikaciju.
  • Ako student želi upisati dodatne kolegije čime suma ECTS bodova prelazi 30 ECTS-a, kolegije evidentira u web aplikaciji (https://isvuri.riteh.hr/digupisi/)
  • te nakon odobrenja voditelja studija djelatnik službe studentske evidencije kolegije upisuje u ISVU aplikaciji.

Studenti koji imaju nejasnoće vezane uz upis kolegija ljetnog semestra trebaju se elektroničkom poštom obratiti Voditelju studija, isključivo koristeći vlastitu adresu elektroničke pošte na domeni riteh.hr (npr. pero.peric@riteh.hr).

Obrana doktorskog rada - Davor Bolf

Obrana doktorskog rada bit će održana u srijedu 15. svibnja 2024. u 11:00 sati u Vijećnici.

Terenska nastava - IHC Engineering Croatia

Studenti prijediplomskog studija brodogradnje u okviru kolegija Osnove gradnje broda u ponedjeljak 22. 4. 2024. pod vodstvom assist. Domagoja Vrtovšnika, posjetili su tvrtku IHC Engineering Croatia d.o.o.

26. travnja 2024.

Info dan: Vesna Venture Capital - investicijski fond za financiranje transfera tehnologije

STEP RI organizira info dan o prvom investicijskom fondu usmjerenom na transfer tehnologije i komercijalizaciju inovacija u ranoj fazi - Vesna Venture Capital. Info dan će se održati 7. svibnja 2024. u 10:00h u prostorima STEP RI (dvorana na 1. katu).

26. travnja 2024.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.

25. travnja 2024.

Prvenstvo Fakulteta u šahu

Održano je 4. Prvenstvo Tehničkog fakulteta u šahu za studentice i studente uz sudjelovanje 17 igrača. Nakon odigranih 7 kola, pobjedu je odnio Sandro Šafar s osvojenih 6½ bodova, srebrnu medalju osvojio je Enrico Ghersinich s osvojenih 6 bodova, a brončanu Ivan Trošelj s osvojena 4½ boda.

25. travnja 2024.

Javna obrana teme doktorskog rada - Josip Ivankić, mag. ing. el.

Javna obrana teme doktorskog rada bit će održana u srijedu, 15. svibnja 2024., u 11:00 sati u Uredu prodekana (Sala za sastanke).