29. studenoga 2023.

Uspješno održane radionice iz područja mehatronike, robotike i 3D tiska

U okviru projekta „Budi spreman i kompetentan!“ čiji je nositelj Strukovna škola Vice Vlatkovića iz Zadra, djelatnici Tehničkog fakulteta u Rijeci, Tomislav Bazina, David Liović i Ervin Kamenar, uspješno su organizirali i održali šest radionica iz područja primjene novih tehnologija.

U okviru projekta „Budi spreman i kompetentan!“ čiji je nositelj Strukovna škola Vice Vlatkovića iz Zadra, djelatnici Tehničkog fakulteta u Rijeci, Tomislav Bazina, David Liović i Ervin Kamenar, uspješno su organizirali i održali šest radionica iz područja primjene novih tehnologija.

Projekt je usmjeren ka jačanju kapaciteta odgojno obrazovnih radnika te kapaciteta ustanove regionalnog centra kompetentnosti za razvoj i provedbu programa redovitog strukovnog obrazovanja, te formalnih i neformalnih programa obrazovanja odraslih, sukladno potrebama tržišta rada.

Radionice su uključivale teorijski i praktični dio, a fokus radionica bio je na temama poput meke i tradicionalne robotike, mehatronike te postupaka 3D skeniranja i 3D tiskanja klasičnih i metalnih materijala. Radionice na kojima je sudjelovalo 35 nastavnika iz srednjih škola, održane su 7. studenog na Tehničkom fakultetu u Rijeci (za nastavnike iz Tehničke škole Rijeka i Industrijsko-obrtničke škole Pula), 9. studenog u Elektrostrojarskoj i obrtničkoj školi u Zagrebu te 15. studenog u Strukovnoj školi Vice Vlatkovića u Zadru.

Picture1.jpg

Picture2.jpg