20. veljače 2023.

Uspješno završili Dani otvorenih laboratorija

Na Tehničkom fakultetu, 2. i 3. veljače 2023. održana je dvodnevna manifestacija Dani otvorenih laboratorija (DOL), koju je posjetilo više od 500 učenika trećih i četvrtih razreda srednjih škola.

Nakon dvije godine virtualne šetnje kroz laboratorije Tehničkog fakulteta, 2. i 3. veljače 2023. godine Tehnički fakultet je ugostio učenike trećih i četvrtih razreda srednjih škola koji su imali priliku uživo vidjeti predavaonice, laboratorije i suvremenu opremu koja se koristi u nastavi te pri izradi studentskih projekata i radova. Učenicima se predstavio i Riteh Racing Team, skupina studenata koja svojim uspjesima na Formula Student natjecanjima doprinosi međunarodnoj prepoznatljivosti Tehničkog fakulteta. Također, učenici su se upoznali s raznim mogućnostima koje nudi studiranje na našem fakultetu, mogućnostima zaposlenja nakon završetka studija te tako dobili bitna saznanja koja će im olakšati odabir njihovog budućeg smjera školovanja.

Na Danima otvorenih laboratorija sudjelovali su učenici škola širom Hrvatske: Gimnazije i strukovne škole Jurja Dobrile Pazin, Tehničke škole Pula, Srednje škole Zvane Črnje Rovinj, Tehničke škole Rijeka, Salezijanske klasične gimnazije Rijeka, Srednje škole za elektrotehniku i računarstvo Rijeka, Prve riječke hrvatske gimnazije, Tehničke škole Čakovec, Gimnazije Gospić, Tehničke škole Karlovac, Srednje škole Slunj, Gimnazije Andrije Mohorovičića Rijeka, Prve sušačke hrvatske gimnazije u Rijeci te Elektroindustrijske i obrtničke škole Rijeka.

Još se jednom iskreno zahvaljujemo svim učenicima i njihovim nastavnicima na sudjelovanju, suradnji te se veselimo ponovnom susretu na Danima otvorenih laboratorija iduće godine.

Također se zahvaljujemo: svim našim voditeljima pokaznih mjesta na osmišljavanju sadržaja i vođenju vježbi, voditeljima studentskih grupa na vođenju i strpljenju te svima ostalima bez kojih ova manifestacija ne bi bila ocijenjena sa tako visokim ocjenama.

Na temelju kratke ankete, možemo se pohvaliti manifestacijom koja je sadržajem, informacijama, organizacijom i gostoprimstvom ostvarila svoj cilj i nadamo da će veliki broj učenika upravo naš Tehnički fakultet u Rijeci odabrati za nastavak školovanja.

Vidimo se na RITEH-u!

1 (10 of 139).jpg