13. prosinca 2022.

YUFE radionica o akademskom pisanju

U okviru aktivnosti europske mreže sveučilišta YUFE (Young Universities for the Future of Europe), dana 16. siječnja 2023. održat će se jednodnevna jezična radionica o akademskom pisanju “Kako urediti svoje akademske tekstove kao neizvorni govornik”

(eng. Revise, Rewrite, Review: How to edit your academic texts as a non-native speaker) na koju se mogu prijaviti doktorandi te istraživači koji su na samom početku karijere.

Na radionici će putem interaktivnih grupnih aktivnosti biti moguće steći nove vještine uređivanja i lekture tekstova kako bi sudionici poboljšali stil, koheziju, jasnoću i interpunkciju svojih znanstvenih i drugih radova. Radionica će ujedno pružiti i informacije o tome kako bolje pripremiti svoj rad za objavljivanje ili recenziju.

Organizatori pozivaju sudionike da na radionici predstave uzorke vlastitog akademskog pisanja na engleskom jeziku. To ne moraju biti sasvim uređeni odlomci ili cijeli tekstovi – radovi u tijeku jednako su dobrodošli, čak i prikladniji za isprobavanje novih strategija pisanja.

Prijave se otvaraju 19. prosinca 2022. u 0:00h i traju do 8. siječnja 2023. do 23:59h.

Broj sudionika je limitiran na 15 sudionika, a jezik održavanja radionice je engleski. Odabir sudionika će se odvijati po redoslijedu prijava, a pritom će se paziti da svako YUFE sveučilište bude zastupljeno. To znači da će prva prijavljena osoba svakog YUFE sveučilišta biti primljena na radionicu.

U tjednu nakon održavanja radionice bit će omogućene dodatne individualne konzultacije s predavačem.