28. lipnja 2023.

Zaklada Ana Rukavina poziva na pomoć bolesnoj djevojčici Riti

Pozivaju se svi studenti i ostali građani u dobi između 18 i 40 godina da se odazovu akciji upisa u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica.

Ova se akcija održava kako bi se pomoglo djevojčici Riti (12 godina) koja se liječi u KBC-u Rijeka zbog recidiva leukemije, a čiji roditelji i bliža obitelj nisu podudarni darivatelji.

Kako bi se djevojčici Riti što prije pronašao podudarni darivatelj krvotvornih matičnih stanica i lijek, Zaklada Ana Rukavina poziva sve studente i ostale građane u dobi između 18 i 40 godina da se odazovu akciji odlaskom u transfuzijske centre i upisom u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica.

U Rijeci se to može učiniti na Kliničkom zavodu za transfuzijsku medicinu, Krešimirova 42, Rijeka, ponedjeljkom, utorkom i petkom od 8:00 do 15:00 te srijedom i četvrtkom od 8:00 do 19:00.

Proces upisa obuhvaća popunjavanje pristupnice i zdravstvenog upitnika te davanje uzorka krvi, za što nije potrebno biti praznog želuca i poželjno je popiti obične vode.