riteh-fasada.jpg

Novi natječaji i ostalo

1. Traženje partnera:

PARTNER SEARCH ZA SCC: Smart cities and communities

1. CNR - ITC - National Research Council - Construction Technologies Institute, Italija
  2. Agency fot the Intelligent Management of the Energy Resources (AGIRE), Italija
  3. TiSoft poduzeće, Grčka
  4. Enviroplan S.A., Grčka
  5. Rheologic, Austrija
  6. IRIDRA poduzeće, Italija
  7. TZW: DVGW-Technologiezentrum Wasser, Njemačka
  8. The Analytical, Environmental and Geo- Chemistry (AMGC) department of VUB (Vrije Universiteit Brussel), Belgija
  9. The Nimbus Centre at Cork Institute of Technology (CIT), Irska
  10. University of Vechta, Njemačka

2. Portal za traženje partnera: C-Energy2020 partner search tool: http://www.partnersearch.c-energy2020.eu/

3. C-Energy2020 organizira radionicu za potencijalne prijavitelje projekata u području energije Obzora 2020. i EURATOM-a 26. i 27. siječnja 2016. u Agenciji za mobilnost i programe EU u Zagrebu, Frankopanska 26. Radionica će sudionike upoznati s radnim programom za područje Energije Obzora 2020. te radnim programom EURATOM-a, Participant portalom, financijskim pravilima te dati mnogo praktičnih savjeta i vježbi o tome kako pronaći odgovarajući natječaj, registrirati se, pripremiti budžet projektnog prijedloga te pripremiti projektni prijedlog. Na sljedećoj poveznici možete vidjeti program: https://drive.google.com/open?id=0B5YyctiWKF0hb2lJZFAxNVN1eUk. Sudjelovanje je besplatno, a registracija je obavezna zbog ograničenog broja sudionika! Sudjelovanje je ograničeno na jednu osobu iz jedne institucije, a prioritet će imati sudionici s manje iskustva u projektima Obzora 2020. Radni jezik radionice je engleski. Registrirati se možete OVDJE.

4. Na stranici br. 10 EUREKA glasnika postoje ponude za sudjelovanjem u projektnim prijavama. Jedna od posebnosti programa jest da „Znanstveno-istraživačke institucije mogu se uključiti u projekt kao vanjski suradnici, ali ne mogu samostalno sudjelovati u projektu niti su član HR konzorcija.“Više o ovom programu na mrežnim stranicama Hrvatske agencije za malo gospodarstvo, inovacije i investicije.

5. Prijave za seventh International Summer School on HPC (High Performance Computing) Challenges in Computational Sciences koja će biti održana u Ljubljani - Applications open for HPC summer school

6. ERA Fellowship - Stipendija Europskoga istraživačkog prostora, poveznica

7. Stipendije zaklade "British Scholarship Trust" za znanstveno istraživanje na britanskim sveučilištima, poveznica