Zavod za računarstvo

25. travnja 2022.

Studenti Tehničkog fakulteta sudjelovali na natjecanju CERC 2021

Održano je (odgođeno) Srednjoeuropsko studentsko ICPC natjecanje (CERC) na kojem je sudjelovao 61 tim s 19 sveučilišta iz 7 zemalja (Češka, Hrvatska, Mađarska, Poljska, Slovačka, Slovenija, Latvija). Sveučilište u Rijeci predstavljao je tim studenata s Tehničkog fakulteta.

U organizaciji Fakulteta za računarstvo i informatiku u Ljubljani, 23. i 24. travnja 2022. godine, uz online sudjelovanje svih timova, održano je Srednjoeuropsko studentsko ICPC natjecanje (CERC) na kojem je sudjelovao 61 tim s 19 sveučilišta iz 7 zemalja (Češka, Hrvatska, Mađarska, Poljska, Slovačka, Slovenija, Latvija).

Studenti računarstva s Tehničkog fakulteta Marina Banov, Jakov Tomasić i Lucija Žužić, koji su pravo nastupa izborili sudjelovanjem na prethodno održanom Natjecanju timova studenata informatičara hrvatskih sveučilišta, predstavljali su kako Fakultet, tako i Sveučilište u Rijeci.

Ove godine, natjecanje je obuhvaćalo 12 vrlo zahtjevnih problemskih zadataka i 5 sati raspoloživog vremena za rješavanje. U iznimno jakoj konkurenciji, naš tim zauzeo je 38. mjesto.

Srednjoeuropsko studentsko ICPC natjecanje jedno je od najjačih regionalnih natjecanja u Europi i svijetu i dio je Svjetskog studentskog ICPC natjecanja (International Collegiate Programming Contest - ICPC) - najstarijeg, najvećeg i najprestižnijeg natjecanja u programiranju na svijetu.

Konačni rezultati natjecanja dostupni su na sljedećoj poveznici: CERC 2021