Zavod za računarstvo

27. rujna 2021.

Studenti Tehničkog fakulteta sudjelovali na natjecanju CERC 2020

Održano je (odgođeno) Srednjoeuropsko studentsko ICPC natjecanje (CERC) na kojem je sudjelovalo 88 timova s 27 sveučilišta iz 6 srednjoeuropskih zemalja (Češka, Hrvatska, Mađarska, Poljska, Slovačka i Slovenija). Sveučilište u Rijeci predstavljao je tim studenata s Tehničkog fakulteta.

U organizaciji Fakulteta elektrotehnike Tehničkog sveučilišta u Pragu, 25. i 26. rujna 2021. godine, uz online sudjelovanje svih timova, održano je Srednjoeuropsko studentsko ICPC natjecanje (CERC) na kojem je sudjelovalo 88 timova s 27 sveučilišta iz 6 srednjoeuropskih zemalja (Češka, Hrvatska, Mađarska, Poljska, Slovačka i Slovenija).

Studenti računarstva s Tehničkog fakulteta Luka Otović, Jakov Tomasić i Lucija Žužić, koji su pravo nastupa izborili sudjelovanjem na prethodno održanom Natjecanju timova studenata informatičara hrvatskih sveučilišta, predstavljali su kako Fakultet, tako i Sveučilište u Rijeci.

Srednjoeuropsko studentsko ICPC natjecanje jedno je od najjačih regionalnih natjecanja u Europi i svijetu i dio je Svjetskog studentskog ICPC natjecanja (International Collegiate Programming Contest - ICPC). Ovo svjetsko natjecanje studentskih timova u programiranju već je preko četiri desetljeća pokretač svjetskog natjecateljskog obrazovnog programa i potiče napredak generacija svjetskih programera i računarskih inženjera. ICPC svoje korijene vuče od natjecanja održanog na Sveučilištu Texas A&M 1970. godine. Ideja je ubrzo postala popularna u SAD i Kanadi te je prvo Finale ACM ICPC natjecanja održano 1977. godine. Od tada do danas natjecanje je preraslo u svjetsku mrežu regionalnih natjecanja koja okupljaju timove s više od 55 tisuća studenata koji dolaze s cca 3200 sveučilišta iz 111 država svijeta. Timovi od tri studenta predstavljaju svoja sveučilišta na 45 regionalnih natjecanja te imaju priliku nastupiti na finalu koje okuplja 140 najboljih timova iz cijeloga svijeta.

Konačni rezultati natjecanja dostupni su na sljedećoj poveznici: CERC 2020