9. svibnja 2024.

Završni skup bilateralne inicijative CRECI (EEA Grants)

Završni skupovi omogućili su povezivanje znanstvenih ustanova s predstavnicima lokalnih zajednica, udruga, organizacija i firmi koje djeluju u području obnovljivih izvora energije kao i povezivanje istih s norveškim partnerima .

Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci organizirao je završni skup projekta "Cost-Effective Renewable Energy Harvesting In Croatian Islands (CRECI)", pod voditeljstvom prof. dr. sc. Zorana Čarije, financiranog u sklopu poziva "Jačanje bilateralne suradnje s Norveškom u Zelenoj tranziciji" financiranog iz Financijskih mehanizama Kraljevine Norveške (EEA grants). Cilj projekta bio je istražiti načine i izazove korištenja obnovljivih izvora energije na Hrvatskim otocima te razmjena iskustva u suradnji s norveškim partnerima. Osobit naglasak je stavljen na zaštićena područja na Hrvatskoj obali kao i važnost turizma za otoke. Također, predstavljeni su rezultati ankete provedene s lokalnim stanovništvom i turistima po pitanju njihovog stava o obnovljivim izvorima energije.

Završni skup održao se 6.5.2024. na otoku Cresu u palači Moise. Uvodnu riječ je održao gradonačelnik Marin Gregorović koji je predstavio perspektive i projekte otoka Cresa u području obnovljivih izvora energije. Na skupu su, između ostalih, sudjelovali predstavnici Otočne razvojne agencije (OTRA), Vodoopskrbe i odvodnje Cres Lošinj (VIOCL) te Grada Cresa. Na Završnom skupu 7.5.2024. u gradu Krku prisustvovali su predstavnici Energetske zadruge otoka Krka, Eko Kvarnera i Ponikve EKO i ostali zainteresirani dionici koji su iznijeli iskustva otoka Krka. Završni skupovi omogućili su povezivanje znanstvenih ustanova s predstavnicima lokalnih zajednica, udruga, organizacija i firmi koje djeluju u području obnovljivih izvora energije kao i povezivanje istih s norveškim partnerima u svrhu definiranja budućih mogućnosti suradnje i približavanja znanstvenih institucija potrebama šire zajednice.

danas

Futsal ekipa 3. na STEM Gamesu!

Na studentskim susretima STEM Games održanim od 12.-17. svibnja 2024. godine u Umagu, futsal ekipa Fakulteta osvojila je 3. mjesto. Iako bez ijednog zajedničkog treninga, zahvaljujući sjajnim pojedincima i velikoj borbenosti ostvarili smo ovaj veliki uspjeh. Bravo dečki!

danas

Rukometaši brončani na STEM Gamesu!

Na studentskim susretima STEM Games održanim prošlog tjedna u Umagu, rukometna ekipa Fakulteta osvojila je 3. mjesto. Sjajnom igrom i velikom borbom kroz cijeli turnir ekipa se izborila za brončanu medalju. Bravo dečki!

danas

Šahisti opet najbolji na STEM Gamesu!

Na studentskim susretima STEM Games održanim prošlog tjedna u Umagu, šahovska ekipa Fakulteta uvjerljivo je osvojila 1. mjesto i zlatnu medalju. Sandro Šafar dobio je pojedinačnu nagradu za najboljeg igrača (MVP). Bravo svima!

Tehnički fakultet osvojio 2. mjesto u Technology areni znanja

Na studentskim susretima STEM Games, održanim od 12.-17. svibnja 2024. godine u Umagu ekipa Fakulteta u Technology areni znanja osvojila je 2. mjesto u konkurenciji 16 ekipa. Članovi ekipe bili su Andrej Božić, Antonia Grabar, Kristijan Fajdetić i Mateo Šindija.

15. svibnja 2024.

Obavijest o neodržavanju nastave

Zbog Dana državnosti i blagdana Tijelova, u petak 31. svibnja 2024. neće se održavati nastava. Nastava će se nadoknaditi do kraja semestra.

14. svibnja 2024.

Obavijest o upisu u prve godine sveučilišnih prijediplomskih studija akad.god. 2024./2025.

Dana 18.07. započet će upisi za kandidate koji su na NISpVU rang listi dobili upisni broj. Pristupnici trebaju obaviti prijavu upisa od 08 do15 sati, na daljinu ("on-line") pomoću web aplikacije. Svi prijavljeni kandidati bit će upisani.