14. studenoga 2022.

23. međunarodna regata u mornarskom veslanju u Portorožu

U subotu, 12. studenog 2022. održana je 23. međunarodna veslačka regata u Portorožu u Sloveniji.

Među dvadeset ekipa našle su se ekipe s triju Sveučilišta. U mornarskom veslanju snage su odmjerili Sveučilište iz Trsta (Nautico Trieste), Sveučilište iz Ljubljane (Fakulteta za promet iz Portoroža) i Sveučilište u Rijeci s dva fakulteta (Pomorski i Tehnički fakultet). Domaćini su bili najuspješniji (sva postolja u obje kategorije). Tehnički fakultet nastupio je s dvije ekipe (muška i ženska). Dok je muška ekipa (RiTeh) poražena od domaćina na samom početku natjecanja, ženska ekipa Tehničkog fakulteta osvojila je 4. mjesto baš kao i muška ekipa Pomorskog fakulteta. Natjecanje je privuklo nekoliko stotina gledatelja, a posebno je bila zanimljiva završnica ogleda između ženske ekipe Tehničkog fakulteta i Brodarske škole iz Beograda gdje isprva nije bilo jasno tko je pobjednik. Polufinale su ipak izborile studentice Tehničkog fakulteta premda su imale manji broj veslačica. Natjecatelje je pratila ugodna atmosfera i lijepo vrijeme.

Broj ekipa na regati je bio manji nego ranijih godina što je vjerojatno posljedica prošlogodišnje stanke.

DSC02124TF2.JPG

DSC02042TF3.JPG