13. ožujka 2024.

BLISS Multiplier Event

U petak 15. ožujka 2024., u sklopu konferencije Ri-Comp na Tehničkom fakultetu, održat će se multiplier event ERASMUS+ projekta BLISS na kojem UNIRI/RITEH sudjeluje u ulozi Partnera.

ERASMUS+ projekt BLISS (Blended Learning Implementation for reSilient, acceSsible and efficient higher education) započeo je u veljači 2022. godine, a bavi se implementacijom hibridnih metoda učenja i poučavanja u inženjerskim studijskim programima u post-COVID eri. Pored Sveučilišta u Rijeci i sastavnice Tehničkog fakulteta, na projektu sudjeluju stručnjaci sa sljedećih sveučilišta: KTH Stockholm (Švedska), University of Bergamo (Italija), Polytechnic University of Turin (Italija), University of Malta (Malta) te University of Ljubljana (Slovenija).

Dosadašnje aktivnosti i rezultate rada na projektu u kratkom će video izlaganju predstaviti Assoc. Prof. Antonio Maffei, voditelj i koordinator projekta sa sveučilišta KTH Stockholm. Prof. Maffei ima veliko iskustvo u domeni razvoja pedagoških aspekata u visokom obrazovanju. Uspješno je vodio nekoliko ERASMUS+ projekata u ovoj domeni i surađivao s kolegama istraživačima diljem svijeta.