22. rujna 2023.

Girls Go STEM - caffe stories

U sklopu ERASMUS+ projekta Girls Go STEM, srednjoškolke Gimnazije Andrije Mohorovičića Rijeka posjetile su naš fakultet u društvu njihove profesorice matematike Anđele Morić.

girls_go_stem_logo.jpg

Vizija tog projekta je društvo u kojem djevojke imaju glavnu ulogu u STEM području te doprinose svojoj zajednici i gospodarstvu, a glavni ciljevi projekta su promicati zadržavanje žena u visokom obrazovanju u STEM područjima na svim razinama, promicati rodnu ravnopravnost u napredovanju i karijeri te promijeniti percepciju, stavove, ponašanja, društvene norme i stereotipe prema ženama u STEM-u.
Buduće studentice dobile su priliku istražiti jednostavne STEM teme koristeći specifične laboratorijske alate i sustave. U opuštenoj atmosferi uz zakusku, uspješne žene u STEM-u, zaposlenice Sveučilišta, su kroz zanimljiv, poticajni i neformalni razgovor predstavile svoje karijerne puteve i trenutna istraživanja budućim studenticama.
Čitav je događaj fotografski popratio naš student Janko Iskra.

erasmus+.png