14. studenoga 2023.

Natječaj INA Grupe za dodjelu STEM stipendija u akademskoj godini 2023/2024.

Rok za prijavu: 03. prosinca 2023.

U okviru strategije razvoja mladih talenata i jačanja suradnje s akademskom zajednicom, INA pokreće program stipendiranja studenata koji se obrazuju u različitim STEM područjima. Budući Inini stipendisti tako dobivaju priliku jačati kompetencije u pravom STEM okruženju i razvijati kreativna poslovna rješenja u okviru INA Grupe.

Prijave se vrše putem linka Prijave za STEM stipendiju do 3. prosinca 2023.

UVJETI ZA PRIJAVU:

• redovni studenti 2. ili 3. godine prijediplomskog studija, odnosno 1. ili 2. godine diplomskog studija

• studij kemijskog inženjerstva i tehnologije, naftnog rudarstva, geologije i geološkog inženjerstva, strojarstva, elektrotehnike

• prosjek ocjena prethodne godine studija barem 3,5

• status redovnog studenta u akademskoj godini 2023./2024.

• državljanstvo Republike Hrvatske

• studiranje na sveučilišnom ili stručnom studiju na području Republike Hrvatske

U OKVIRU PROGRAMA STIPENDIRANJA INA OMOGUĆUJE:

• stipendiju u iznosu od 3000 € (stipendija će biti isplaćivana u mjesečnim obrocima u iznosu od 250 € tijekom cijele akademske godine, od listopada do rujna, s time da će stipendija za listopad, studeni i prosinac 2023. biti isplaćena jednokratno u siječnju 2024.)

• zadržavanje stipendije do kraja diplomskog studija (uz redovno upisivanje više godine studija i prosjek ocjena 3,0)

• stjecanje praktičnog iskustva kroz stručnu praksu u INA Grupi u skladu s osobnim interesima za razvoj u određenom STEM području

• podršku stručnjaka u izradi završnog i/ili diplomskog rada

• zapošljavanje po završetku diplomskog studija sukladno poslovnim potrebama i mogućnostima INA Grupe. INA Grupa nema obvezu zapošljavanja stipendista, no u slučaju postojanja poslovnih potreba i mogućnosti, zapošljavanje će se ponuditi u roku od 30 dana od dana završetka studija.

Za sve dodatne informacije studenti se mogu javiti na stipendije@ina.hr