12. svibnja 2023.

Posjet studenata Tehničkog fakulteta Cinčaoni Helena i Galoksu

U okviru terenske nastave iz predmeta Zaštita materijala, u četvrtak 11. svibnja 2023. studenti sveučilišnog diplomskog studija strojarstva posjetili su Cinčaonu Helena u Donjoj Zelini te Galoks – galvansko pocinčavanje u Vrbovcu.

U četvrtak 11. svibnja 2023., pod vodstvom profesorice Sunčane Smokvina Hanza, studenti 1. godine diplomskog sveučilišnog studija strojarstva otputovali su na terensku nastavu iz predmeta Zaštita materijala. Pod stručnim vodstvom, u Cinčaoni Helena studenti su upoznati s postupkom pocinčavanja vrućim uranjanjem, najraširenijim postupkom vrućeg uranjanja koji se primjenjuje za zaštitu čelika od atmosferske korozije, dok su u Galoksu upoznati s postupak galvanskog pocinčavanja na dvije linije: s vješalicama i s bubnjevima.

Ljubaznim domaćinima zahvaljujemo na iznimnom gostoprimstvu, odvojenom vremenu i stručnom vodstvu kroz radionice te im želimo i dalje puno uspjeha u radu. Gospodinu Goranu Dragiji zahvaljujemo i na organizaciji posjeta Muzejskoj zbirci Pučkog otvorenog učilišta u Vrbovcu, zbog čega su studenti na terenskoj nastavi saznali i mnoge informacije o gradu Vrbovcu i njegovoj povijesti.