6. veljače 2023.

Razredbeni postupak i upisi u 1. godinu za kandidate Hrvate izvan RH

Prijave na natječaj traju od 26.06.2023. do 07.07.2023. Prijave na natječaj šalju se na mail : studentska@riteh.hr

I) Prijave na natječaj (formular u nastavku): 26.06.2023. do 07.07.2023.

Prijave na natječaj šalju se na mail : studentska@riteh.hr

Posebna kvota odnosi se na dvije kategorije Hrvata izvan RH definirane člankom 2. Zakona o odnosima RH s Hrvatima izvan RH (NN 124/2011 I 16/2012): na pripadnike hrvatske nacionalne manjine u 12 europskih država (Republika Austrija, Republika Bugarska, Crna Gora, Češka Republika, Talijanska Republika, Republika Kosovo, Mađarska, Rumunjska, Republika Sjeverna Makedonija, Slovačka Republika, Republika Slovenija i Republika Srbija) i na Hrvate iseljenike u prekooceanskim i europskim državama i njihove potomke.

II) Uz popunjeni formular potrebno je priložiti slijedeće dokumente:

1. Za upis na sveučilišne prijediplomske studije: SVJEDODŽBE O ZAVRŠNOM ISPITU SREDNJE ŠKOLE I SVJEDODŽBE SVIH RAZREDA SREDNJE ŠKOLE (četverogodišnja srednja škola),
    Za upis na sveučilišne diplomske studije: DIPLOMA O ZAVRŠENOM ODGOVARAJUĆEM SVEUČILIŠNOM PRIJEDIPLOMSKOM STUDIJU
    Za priznavanje inozemnih obrazovnih kvalifikacija obratiti se Agenciji za znanost i visoko obrazovanje: https://www.azvo.hr/hr/ured-enic-naric/priznavanje-kvalifikacija
  2. DOMOVNICA ili IZJAVU o pripadnosti hrvatskomu narodu
    (ako pristupnik nema hrvatsko državljanstvo)
  3. MOTIVACIJSKO PISMO
  4. ISPRAVU O POZNAVANJU hrvatskoga jezika razine B2 ili C1 ili C2
    (ako je pristupnik ima)
  5. OIB (obavezno) kojeg izdaje Ministarstvo financija - Porezna uprava

III) Objava rang lista: 11.07.2023.

IV) Upisi: od 8:00 sati 13.07.2023. od 15:00 sati 14.07.2023. (https://isvuri.riteh.hr/digupisi/)

Prijava na natječaj_formular

danas

INNO2MARE Challenge – sudjelujte u međunarodnom hackathonu!

U sklopu EU projekta INNO2MARE organizira se online hackathon koji će se održati od 10. do 12. svibnja 2024. Prijave su otvorene za sve zainteresirane za područje programiranja i digitalnih tehnologija u sektoru pomorstva.

Job.Fair 2024.

Pridružite nam se i ove godine na Job.Fairu koji će se održati u četvrtak, 09. svibnja 2024., u auli Fakulteta u trajanju od 9:00 do 15:00 sati. Također, pojedine tvrtke će se predstaviti studentima i kratkim prezentacijama koje započinju u 9:00 sati.

Terenska nastava – posjet tvrtki Vertiv

U petak, 19. travnja 2024. studentice i studenti Tehničkog fakulteta posjetili su tvrtku Vertiv.

Let's Grow konferencija

Molimo zainteresirane studentice i studente da se jave Vanji Čotić Poturić, v. pred.: vcotic@riteh.uniri.hr

STEM piknik

U subotu, 12. travnja 2024., studij brodogradnje Tehničkog fakulteta u Rijeci, kao i Riteh Racing Team, sudjelovali su na manifestaciji STEM Piknik 2.0.

18. travnja 2024.

Kick-off sastanak projekta "EVERYONE"

Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci bio je domaćin kick-off sastanku projekta "EVERYONE" (Energy harVesting EuRope YOuNg Engineers) 2. travnja 2024.