18. prosinca 2023.

Rijeka tehnologije 2024.

Centar za popularizaciju i promociju znanosti Sveučilišta u Rijeci najavljuje manifestaciju "Rijeka tehnologije", koja će se održati u periodu od 29. siječnja do 02. veljače 2024. godine.

Manifestacija započinje u ponedjeljak, 29. siječnja na tri lokacije –Tehničkom fakultetu, Kampusu Trsat, i STEM lab-u (CTK).

Tehnički fakultet ovogodišnju će „Rijeku tehnologije“ otvoriti kratkim znanstveno-popularnim prezentacijama i radionicama otvorenima za javnost. Predviđene aktivnosti prilagođene su kako mladim entuzijastima, tako i starijim zaljubljenicima u znanost.

Program na Tehničkom fakultetu nastavit će se u četvrtak i petak 01. i 02. veljače Danima otvorenih laboratorija. Ova na Tehničkom fakultetu već tradicionalna manifestacija pruža učenicima, a posebno maturantima, jedinstvenu priliku da zavire u laboratorije Tehničkog fakulteta, njegove predavaonice, upoznaju suvremenu opremu koja se koristi u nastavi te pri izradi studentskih projekata i radova i naprave svoje prve korake prema svijetu znanstvenog istraživanja.

„Rijeka tehnologije“ ima za cilj približiti znanost lokalnoj zajednici i upoznati posjetitelje s tehnologijama koje oblikuju društvo u kojem živimo.

Za detaljnije informacije o programu, pozivamo sve zainteresirane da prate web stranicu i društvene mreže Tehničkog fakulteta gdje će ažurirane informacije biti objavljene kako se datum manifestacije bude približavao.

Pridružite nam se na Tehničkom fakultetu i zajedno s nama budite dio ove zanimljive priče!

RiT2024 lokacije.png