15. studenoga 2023.

RITEH studenti na 24. Međunarodnoj veslačkoj regati u Portorožu

DSC02813.JPG

Dana 11. studenog petnaest studentica i studenata Tehničkog fakulteta napustilo je kišovitu Rijeku da bi sudjelovali na 24. Međunarodnoj veslačkoj regati u Portorožu, Slovenija. Vrijeme u Piranskom zaljevu je bilo idealno za održavanje regate; sunčano i bez vjetra. Autobusima su pristizale ekipe iz različitih zemalja.

Tehnički fakultet nastupio je s muškom ekipom, a ždrijeb joj nije bio naklonjen. U prvom ogledu favorizirani domaćini bili su uspješniji. Ekipa Pomorske škole iz Bakra nije bila bolje sreće, a Pomorski fakultet ove godine nije niti nastupio.

U natjecateljskom segmentu, domaće su ekipe tradicionalno postigle najveći uspjeh. Organizacija događaja bila je iznimno kvalitetna, što je doprinijelo pozitivnom raspoloženju svih sudionica i sudionika.

Regata je bila natjecateljski zanimljiva, a nije nedostajalo niti poziva za nadolazeća natjecanja. Veslači Riteh-a već sada se najavljuju drugačije rezultate na Riječkoj regati u svibnju 2024 godine gdje će izgledi biti ponovno na strani domaćina.

DSC02808 (1).JPG