9. studenoga 2023.

Riteh Web Team osvojio 1.mjesto na SICEF hackatonu

Studenti/ce Tehničkog fakulteta (Antonia Grabar, Ivor Cvetkovski, Leonard Martinis, Matia Rašetina), sudjelovali su na SICEF hackatonu u Nišu od 3. do 5. studenog 2023. godine. U roku od samo 24 sata, timovi su morali osmisliti programsko rješenje za pomoć pametnim gradovima.

Tim "RiTeh" osmislio je aplikaciju "NextCity" - inovativnu platformu koja bi služila kao centralno mjesto za građane, omogućujući im brzo i jednostavno plaćanje parkinga, praćenje i prikaz gradskog prijevoza u stvarnom vremenu, te povezivanje s "internet-of-things" uređajima u gradu kako bi se moglo pratiti različite aspekte gradske infrastrukture.

S ponosom objavljujemo da je tim "RiTeh" svojom inovativnom idejom i cjelovitim programskim rješenjem oduševio žiri - studenti su osvojili prvo mjesto i kući se vraćaju s impresivnom nagradom od 70.000 RSD!

Čestitamo!