30. siječnja 2023.

TEHNIČKI FAKULTET PLOVI RIJEKOM TEHNOLOGIJE

Sa ciljem promocije i popularizacije obrazovanja i znanosti u STEM području, od 30. siječnja do 4. veljače 2023. održat će se manifestacija Rijeka tehnologije, u zajedničkoj organizaciji Sveučilišta u Rijeci i njegovih sastavnica.

U četvrtak i petak, 2. i 3. veljače 2023., Rijekom tehnologije plovit će Tehnički fakultet koji će otvoriti svoja vrata građanima, posebno djeci i mladima. Kroz predavanja i radionice prikazat će se što je znanost te kako ona razvojem tehnologije unaprjeđuje svakodnevne živote.

U četvrtak 2. 2. 2023. u Centru za morske tehnologije, Edukativna radionica Torpedo, Milutina Barača 19, sa početkom u 14:00 sati, profesor Roko Dejhalla sa Tehničkog fakulteta održat će predavanje Problemi pristupačnosti modernih jedrilica za razonodu osobama s invaliditetom, kada će govoriti o problemima, mogućim rješenjima i načinima implementacije iz prakse.

U petak 3. 2. 2023. na Tehničkom fakultetu, sa početkom u 12:30 sati, gostujući predavač Petar Pisnjak (Infobip) održat će znanstveno-popularno predavanje Infobip mrežna infrastruktura. U 13:30 sati, mladi znanstvenici Tehničkog fakulteta: Marta Alvir i Andro Rak, Ivana Lučin te Mateo Kirinčić i Fran Torbarina, kroz kratke (TED) prezentacije predstavit će svoja istraživanja.

U poslijepodnevnim satima, sa početkom u 16:00 sati, na Tehničkom fakultetu održat će se radionica Karbonskim krilima do svjetskog rekorda. Davor Bolf i Tin Matulja govorit će o projektiranju i izradi pobjedničkog krila, a uživo će se prikazati dva tipa infuzijskog postupka izrade karbonskog laminata. Pozvani gosti su Enrico Marotti - dvostruki svjetski prvak u windsurfu, Sandi Misirača iz Code Marine brodogradilišta i Ljubomir Pozder iz Adria Hydrofoil Teama. Radionica je predviđena za učenike srednjih škola i sve zainteresirane.

Za nešto mlađe, učenike osnovnih škola starije od 9 godina, održat će se radionica Vožnja ronilice, sa početkom u 16:00 i 17:00 sati, kada će djeca naučiti sastaviti SeaPerch ronilicu, voziti je po bazenu i, ako budu spretni, izroniti misteriozni predmet.

Ulaz na sva predavanja i radionice je slobodan, bez prethodne prijave.

4. dan_program_RIJEKA TEHNOLOGIJE

5. dan_program_RIJEKA TEHNOLOGIJE