16. svibnja 2022.

Terenska nastava: Cinčaona Helena, Donja Zelina i Galoks, Vrbovec

Dana 12. svibnja 2022. studenti diplomskog sveučilišnog studija strojarstva u okviru terenske nastave iz predmeta Zaštita materijala posjetili su Cinčaonu Helena u Donjoj Zelini te Galoks u Vrbovcu.

Dana 12. svibnja 2022. godine, pod vodstvom izv. prof. dr. sc. Sunčane Smokvina Hanza, studenti 1. godine diplomskog sveučilišnog studija strojarstva, moduli Inženjerstvo materijala, Konstruiranje i mehatronika te Industrijsko i proizvodno inženjerstvo, bili su na terenskoj nastavi iz predmeta Zaštita materijala. U Cinčaoni Helena upoznati su sa postupkom pocinčavanja vrućim uranjanjem, najraširenijim postupkom vrućeg uranjanja koji se primjenjuje za zaštitu čelika od atmosferske korozije, dok su u Galoksu upoznati sa postupkom galvanskog pocinčavanja.

Ljubaznim domaćinima zahvaljujemo na iznimnom gostoprimstvu, odvojenom vremenu i stručnom vodstvu.