22. svibnja 2023.

U Bakru održana 28. Međunarodna veslačka regata

U organizaciji Pomorske škole Bakar održana je 28. Međunarodna veslačka regata. Sudjelovale su ekipe srednjih škola i fakulteta iz Hrvatske, Slovenije i Srbije.

Natjecanje je pratilo vedro, ali i vjetrovito vrijeme, a udari bure su prijetili otkazivanjem regate. Ipak, organizatori su vješto, jedan dan prije početka regate postavili novo regatno polje koje je manje izloženo vjetru i tako osigurali održavanje regate. U natjecateljskom dijelu su najuspješniji bili gosti iz Slovenije i Pomorski fakultet. Tehnički fakultet je nastupio s dvije ekipe i osvojio dva treća mjesta. Simpatije gledatelja je pridobila ženska ekipa TF koja se iskazala borbenošću te je ponijela i nagradu za fair play.
Natjecanje na kojem Tehnički fakultet nastupa po prvi puta predstavlja i svojevrsnu probu za regatu u Rijeci koja je najavljena za 23.05.2023. Na toj regati se očekuje nastup Tehničkog fakulteta s tri ekipe. Riječka regata se očekuje s nestrpljenjem budući da zadnjih nekoliko godina nije bila održana (slabo vrijeme/karantena).

20230519_141656 (1).jpg