10. srpnja 2023.

Uspjeh studenata Tehničkog fakulteta na Digitalnom inovacijskom inkubatoru

U zajedničkom timu sa studentima Ekonomskog fakulteta, studenti Tehničkog fakulteta osvojili su drugo mjesto na Digitalnom inovacijskom inkubatoru pod pokroviteljstvom Hrvatskog Telekoma

Tromjesečna interdisciplinarna suradnja na spajanju tehničkih znanja i ekonomskih koncepata, timu Baas donijela je drugo mjesto na Digitalnom inovacijskom inkubatoru pod pokroviteljstvom Hrvatskog Telekoma. Tim je okupio troje studenata Tehničkog fakulteta u Rijeci (Davida Mustača, Valeriju Peša i Jana Želežnjaka) i troje studenata Ekonomskog fakulteta u Rijeci (Paulu Grabar, Denija Bedića i Dalibora Valkaja), koji su prezentirali rješenja projekta BaaS (Blockchain as a Service) s uslugom Security for Industrial IoT i ostvarili izvanredne rezultate. Ističući važnost sigurnosti podataka u današnje digitalno doba te prepoznavši ograničenja postojećih sigurnosnih rješenja, tim BaaS osmislio je inovativan proizvod te prezentirao na koji način blockchain tehnologija može poboljšati i unaprijediti sigurnost podataka.

Uspjeh studenata Tehničkog fakulteta rezultat je njihovog kontinuiranog učenja, kreativnosti i inovativnog pristupa, kao i sposobnosti prepoznavanja društvenih izazova te ponude njihovih praktičnih rješenja.