18. listopada 2021.

YUFE istraživanje o institucijskim politikama

te sustavima podrške i odlučivanja na području znanstvenoistraživačkog rada.
Pozivaju se svi istraživači iz YUFE mreže da se priključe istraživanju koje će pomoći u identifikaciji najboljih praksi i potencijalnih prepreka u razmjeni znanja te istraživanju i inovacijama u zajednici.

Ovo će istraživanje također pokušati otkriti što motivira znanstvenike i istraživače da se aktivno uključe u aktivnosti razmjene znanja, a na temelju rezultata oblikovat će se niz preporuka koje će predstaviti najbolje načine za poticaje i podršku u procesu razmjene znanja (uključujući istraživanja temeljena na angažmanu u zajednici).

Istraživanje je dio projekta YUFERING koji se financira iz programa Obzor 2020 (Science with and for Society), a svi odgovori u potpunosti su anonimni. Istraživanje će se provesti uz pomoć alata AMS (engl. Academic Motivations and Supports), online upitnika koji je razvila profesorica Suma Athreye s Poslovne škole Sveučilišta u Essexu

Za ispunjavanje upitnika potrebno je svega 20-ak minuta, a možete mu pristupiti putem poveznice.

Više o samom projektu i istraživanju možete pročitati ovdje.

Unaprijed Vam se zahvaljujemo što ste i ovaj put odvojili vrijeme i sudjelovali u istraživanju!